میخ پرچ به عنوان یکی از با اهمیت ترین اتصال دهنده ها در جهان شناخته شده و بیش از پیش بر اهمیت استفاده از آن افزوده می گردد. هر میخ پرچ، از دو بخش کلاهک و میخ تشکیل شده است که هریک وظایفی متفاوت در عملکرد آن ایفا می کنند.

پرچ کاری به پروسه ای گفته می شود که در آن دو یا چند قطعه به وسیله یک قطعه واسطه به نام پرچ به یکدیگر متصل می گردند. به منظور انجام عملیات پرچ کاری لازم است که در ابتدا هر دو قطعه ای که نیاز است به یکدیگر متصل گردند، سوراخ شوند و سپس پرچ از سوراخ ایجاد شده عبور داده شود، سپس با فشردن سر قفل پرچ به کمک دستگاه پرچ کن اتصال بین دو قطعه انجام شود. پرچ کاری بر خلاف اتصال پیچ و مهره به عنوان یک اتصال دایم به شمار می رود و باید از اتصال پرچ زمانی استفاده کنیم که دیگر نیازی به جداسازی قطعات از یکدیگر نباشد.

در انتخاب ميخ پرچ مناسب، بايد دقت كافي صورت گيرد تا از بروز اشكالات در كار و اتلاف وقت و هزينه بی مورد جلوگيري شود. در زیر انواع میخ پرچ ها ارائه شده است که با کلیک بر روی هر کدام، مختصر توضیحی از آنها قابل مشاهده است.

نحوه عملکرد میخ پرچ

در ذيل مواردي كه جهت استفاده صحيح از ميخ پرچ موردنياز مصرف كنندگان است، به اختصار لیست شده است كه به كارگيري آنها متضمن بهترين نتايج در عمليات پرچ كاري می باشد:

  • انتخاب جنس و قطر میخ پرچ
  • فاصله میخ پرچ
  • تعیین میخ پرچ
  • قطر سوراخ
به بالا بروید
بستن
بستن
فروشگاه
0 لیست علاقه مندی ها
0 سبد خريد
بستن

سبد خريد من

سبد خرید شما خالی است!

خرید را ادامه دهید